Marek Kozák - klavírní koncert
Čtvrtek 04.10.2018 /

Marek Kozák - klavírní koncert

> Koncert

19:30

Klavírista Marek Kozák (1993) je studentem Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze ve třídě prof. Ivana Klánského. Mimořádné nadání projevil Marek Kozák už ve čtyřech letech, kdy začal navštěvovat Základní uměleckou školu v Brušperku a ve Frýdku-Místku; úspěšně se zúčastňoval klavírních soutěží a projevoval svůj talent i v oborech varhany a kompozice. Od patnácti let studoval na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě klavír u Moniky Tugendliebové a varhany u Martiny Zelové. V únoru 2018 se stal vítězem Evropské klavírní soutěže v Brémách, kde získal také cenu publika a zvláštní ocenění za provedení soudobé skladby. K jeho dalším významným úspěchům náleží účast v semifinálovém kole uznávané chopinovské soutěže ve Varšavě a 2. cena na prestižní soutěži Pražského jara v roce 2016, kde byl oceněn také za provedení soudobé skladby Kejklíř českého autora Adama Skoumala. V roce 2008 se ve svých 15ti letech stal vítězem Mezinárodní varhanní soutěže Petra Ebena v Opavě, kde také získal cenu za varhanní improvizaci. V oboru klavír během studia zvítězil na soutěžní přehlídce konzervatoří v Pardubicích, na Mezinárodní soutěži Beethovenův Hradec mu bylo uděleno ocenění za provedení Beethovenovy skladby, na Brněnské klavírní soutěži dostal titul absolutního vítěze a také cenu za interpretaci díla Ference Liszta. Z významných úspěchů Marka Kozáka jmenujme dále 1. cenu na Mezinárodní klavírní soutěži Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních z roku 2013 a 3. cenu na chopinovské soutěži v Darmstadtu; o rok později získal 1. cenu na Mezinárodní smetanovské klavírní soutěži v Plzni. Od sezony 2013/2014 byl na Listině mladých Českého hudebního fondu. Vystoupil s předními českými orchestry, mj. s Janáčkovou filharmonií Ostrava, Moravskou filharmonií Olomouc, Brněnskou filharmonií, Komorní filharmonií Pardubice, Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK, Pražskou komorní filharmonií, Filharmonií Hradec Králové, Plzeňskou filharmonií, Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín a dalšími. Jako sólista pravidelně koncertuje u nás i v zahraničí. Absolvoval četné mistrovské kurzy pod vedením světoznámých klavírních virtuózů, byli to Eugen Indjic, Murray Perahia, Garrick Ohlsson, Ivan Klánský a další.

Program koncertu

Ludvig van Beethoven Sonata quasi una fantasia Es dur op. 27 č. 1

I. Andante

II. Allegro molto e vivace

III. Adagio con espressione

IV. Allegro vivace

Sergej Prokofjev Sonáta d moll op. 14 č. 2

I. Allegro ma non troppo

II. Scherzo, Allegro marcato

III. Andante

IV. Vivace

Fryderyk Chopin Barkarola Fis dur op. 60 Andante spianato a Velká brilantní polonéza Es dur op. 22

 

www.marek-kozak.cz/cs-novinky.html

cena 120/180 Kč

Video >

Podobná představení:

Škampovo kvarteto a Bardolino

Pondělí 22.10. / Škampovo kvarteto a Bardolino

Program - Leoš Janáček - Smyčcový kvartet č. 1 (Z podnětu Tolstého Kreutzerovy sonáty) Béla Bartók - Smyčcový kvartet č. 3 Pavel Fischer - Temperamenty (ŠQ + Bardolino)

Sylvie Krobová - Dívám se do noci aneb noční snění

Pátek 23.11. / Sylvie Krobová - Dívám se do noci aneb noční snění

Křest CD, které vyjde v polovině října u vydavatelství Polí5 a které je věnováno Olze Havlové a s námi jí pokřtí Ivan a Dagmar Havlovi...Atmosféru podpoří klaun Jiří Bilbo Reidinger...

Divácká sekce

Program Říjen 2018 >

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
studio dobeska
facebook

Partneři

partneripartneripartneripartneri
partneri

Kulturní dění na Dobešce je podpořeno grantem Hl. města Prahy a městské části Praha 4.