Sylvie Krobová - Dívám se do noci aneb noční snění
Pátek 23.11.2018 /

Sylvie Krobová - Dívám se do noci aneb noční snění

> Koncert

19:30

Sylvie Krobová zpívá od svých osmi let a už od studia opery na státní konzervatoři v Praze, měla sen – zpívat s doprovodem orchestru. Absolventský koncert byl jen s klavírem, čekala dceru. S malým tělesem si sice zazpívala Handlovu arii „Lascia Ch‘io Pianga“ v barokním divadle v Českém Krumlově, Valticích. Chtěla ale víc. Tím, že bohužel není dostatečně proslavená, jí hudební ansámbly sami nevyzývaly. Musela snít dál sama. Až teď se jí, díky Janu Jiruchovi, sen splnil. Poprosila ho o aranže svých skladeb pro orchestr, navíc o jednu vlastní. A on, protřelý muzikant, skladatel, ač značně zaneprázdněný, její výzvu s nadšením přijal. Je, naštěstí, i po několikaletém trmácení v hudební branži, stále ochoten hledat v neprobádaných končinách. Jestli měli někteří posluchači problém zařadit Sylvii do nějaké škatulky během jejích předchozích čtyř alb, nyní vznikla hudba definitivně se vymykající klasické písni, šansonu. Ocení ji pozorní, nároční posluchači tíhnoucí k hudbě vážné či Arvo Pärtovi. Deska Sylvie Krobové a Jana Jiruchy Dívám se do noci, vydané u vydavatelství Polí5, přitom zhmotňuje jen lidskou snivost - ...sevřená v tichosti, v objetí něžností, dívám se do noci… a navazuje na Sylviinu celoživotní snahu o podporu ne-lhostejných, mizejících dušiček světlonošů. Novým albem znovu podpořila rozvrzané struny života a tvůrčí svobodomyslnost, tentokrát ve zvukovém světě hlasu, trumpety, trombonu, indického harmonia a smyčcového "Unique Quartetu". Víra ve vlastní touhu originálně objevovat nová zvuková plátna je oběma blízká. Velká vzácnost, v dnešní splachovací době rychlokvašek! Umět a umět se z toho radovat! Při poslechu jejich výsostné, strhující hudby, nekompromisně splněnému snu, se připomíná jiný nepoučitelný, nezařaditelný solitér - Magor/Jirous, který se také díval do noci. Martina C. Putny k jeho umanutosti napsal: „Magorovství jako výzva k odvaze a nekompromisnosti, ke stejně urputnému zaujetí skutečnými hodnotami a ke stejně nesmiřitelnému odporu ke sráčům naší doby…“ Více, více, více...splněných snů! Pro naše snění! Osm písní nového alba natočili v srpnu 2018 ve studiu 3Bees ve složení: Sylvie Krobová – zpěv, trumpeta - Petr Harmáček, trombon - Jan Jirucha, indické harmonium - Vojtěch Procházka, smyčcový kvartet "Unique Quartet" - 1. housle - Anton Čonka, 2. housle - Vladan Malinjak, viola - Ilia Chernoklinov, cello - Šimon Marek

 

www.sylviekrobova.com/

cena 250 Kč

Video >

Podobná představení:

ZA.ZRAK - Létající koberec + Mokosha j.h.

Čtvrtek 05.09. / ZA.ZRAK - Létající koberec + Mokosha j.h.

Chceš vědět, jaký vliv na tebe má 5G síť? Co probíhá v tvém podvědomí, když se opiješ? Zveme tě na sedánek nejasného charekteru, zato s jasným záměrem! Podívat se za zrak toho, co se v našich životech děje.

Škampovo kvarteto

Úterý 10.09. / Škampovo kvarteto

Jako host na violu zahraje Jakub Fišer.

Cadillac, Pavel Sedláček a hosté

Čtvrtek 19.09. / Cadillac, Pavel Sedláček a hosté

Pavel Sedláček, Šlupka Svěrák a další legendární interpreti rock and rollových hitů spolu s jedinečnými hudebníky skupiny Cadillac. Přijďte si zatančit a zaposlouchat!

Divácká sekce

Program < Září 2019 >

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
studio dobeska
facebook

Partneři

partneripartneripartneripartneri
partneri

Kulturní dění na Dobešce je podpořeno grantem Hl. města Prahy a městské části Praha 4.