Program divadla Dobeška

Irena a Vojtěch Havlovi, Robert Amacker

Koncert
Neděle
14. Září
19:00

Náhodné setkání v Praze dalo dohromady Irenu a Vojtěcha Havlovi s Robertem Amackerem, americkým bubeníkem působícím v Moskvě. Setkání vedlo k překvapivému improvizačnímu výsledku, přidání nové a odlišné rytmické energie k nově objevovaným směrům v oblasti vážné hudby známého českého hudebního týmu.
Tuto unikátní kombinaci evropského a sibiřského hudebního pojetí můžete zažít  při jedinečné ukázce ryzího multikulturního hudebního dobrodružství.

Robert Amacker - buben
Robert Amacker, který se narodil v Texasu a vyrůstal na Havaji, studoval různé bubenické tradice u mnoha světoznámých učitelů, včetně soupravy Jazz bubnu (George Marsh), indické tably (Dr. Wasantha Singh) a afrického klasického „mluvícího“ bubnu (Kwaku Dadi). Je uznáván společnostmi Tos-deer a Dungur v Tuvě jako oficiální šaman a mistr tradičního bubin, neboli Šamanského léčivého bubnu a má jejich bezvýhradný souhlas použít tento nástroj ve zcela nových hudebních směrech, čemuž v současné době věnuje veškeré své úsilí.

Irena a Vojtěch Havlovi - viola da gamba, violoncello

Podobná představení:
Čtvrtek 10.2 2022 20:00
Koncert

Zuzana Navarová stihla za necelých 25 let své hudební kariéry vytvořit nesmrtelný odkaz. Hudební barevnost a silné výpovědi jejích textů dál rezonují i roky po jejím odchodu. Na koncertě zazní její nezapomenutelné písně v podání šansoniérky Markéty Burešové a Mária Biháry

Cena: 200 / 250 Kč

Čtvrtek 17.2 2022 20:00
Koncert

Pro velký úspěch podzimní premiéry zazní opět nejoblíbenější písně Divadla Sklep za posledních 50 let v koncertní podobě. Zazpívají Lenka Vychodilová, Marta Marinová a Haňa Navarová. Kapelu (Jaroslav Vaculík, Roman Fojtíček, Vladimír Vytiska, David Noll) posílí exkluzívní hosté - kytarista Pavel Skála a bubeník Jiří Zelenka.

Cena: 250 / 300 Kč

Sobota 26.2 2022 20:00
Koncert

Branická autorská kapela Odečet Plynu, míchající již dvacet let řízný bigbít s bluesem.

Cena: 150 Kč