Program divadla Dobeška

Cesty na sever - Zbrusu nová přednáška Pavla Svobody

Přednáška
Úterý
15. Listopad
19:00

Zbrusu nová přednáška z dílny fotografa a svérázného vypravěče Pavla Svobody!
Přijďte si užít vyprávění z několika dobrodružných cest, které nadchne každého milovníka drsného severu a divoké přírody.

Vstupné
170 Kč
Dospělý

Daleký evropský SEVER v sobě skrývá surovost přírody, melancholii nevyzpytatelného počasí, prostor pro outdoorové výpravy a zcela jistě i dávku návykovosti. Na Islandu se vydáme na dvoutýdenní trek po jednom z nejodlehlejších míst ostrova, poloostrově Hornstrandir. Místu, kde dávají polární lišky dobrou noc. Zimní Grónsko byl splněný sen, jak vypadá život v inuitské vesnici? Strmé skalní stěny a barevné rybářské vesničky na norských Lofotech. Čarokrásný podzim v Laponsku zvaný ruska vrcholí již během září, exploze sytých barev rozzářila severskou tundru. Dlouhé treky divočinou finského i švédského Laponska doprovázejí stáda sobů, rybaření a romantika v pohádkových srubech. Po nocích zatančí po severské obloze polární záře.

Přijďte si užít vyprávění z několika dobrodružných cest, které nadchne každého milovníka drsného severu a divoké přírody.

Podobná představení:
Pondělí 3.10 2022 19:00
Přednáška

Superpřednáška – to nejlepší z trabantů!
Probojovali jsme se Asií, Afrikou, Jižní Amerikou, Austrálií a zase Asií, objeli jsme svět a řekli si, že to všechno zamícháme, protřepeme a vytvoříme zabijácký koktejl všeho, co jsme na našich cestách zažili… a taky porovnáme, co nás děsilo v roce 2007, a co v roce 2018. To nejlepší z trabantů od začátku do konce. Přípravy, opravy, průšvihy, úspěchy, nádherná i odporná místa, a nakonec velká finále. Kolem světa ve žlutých ponorkách na jeden zátah!

Cena: 250 Kč

Úterý 4.10 2022 19:00
Přednáška

Tentokrát na téma - Švýcarsko a zdejší stavby i od Miroslava Šika

Cena: 120 / 180 Kč

Úterý 1.11 2022 19:00
Přednáška

Tentokrát na téma - Norsko, země harmonie

Cena: 120 / 180 Kč